ASPER-HUJI Innovate

מרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית

בכל אחד ואחת יש רוח יזמית ויכולת ליצור רעיונות חדשים שיכולים לעצב ולשפר את המציאות.

רוח זו חשובה היום יותר מתמיד, נוכח התזזיתיות המאפיינת את עולמנו. מול קצב השינויים, גודלם ואופיים, דרושות חדות מקסימלית, יצירתיות וקבלת החלטות נכונה ומהירה בכל רמה- עסקית, תעסוקתית ואפילו אישית. בתנאים אלה, אנו רואים ביזמות, יותר מאשר כמקצוע בפני עצמו, אלא כמעין מערכת שרירים הכרחית להישרדות בעולם העבודה בעת הזו. לכן, אנו מזמינים אתכם, סטודנטים וסטודנטיות, חוקרים וחוקרות, סגל מנהלי ובוגרים ובוגרות האוניברסיטה- להיחשף לידע מעשי, לקבל כלים פרקטיים, לחדד ולהגביר את אותה רוח יזמית, וליצור קשרים עם גורמים מסייעים מהאוניברסיטה והתעשיה. בדרך זו תגבירו את היכולת לזהות אתגרים ולפעול כדי לפתור אותם, תעשירו את התואר שלכם לאין שיעור, ותצאו מוכנים יותר אל העולם המורכב הממתין מעבר לכותלי האוניברסיטה.


הצטרפו אלינו

הפעילויות הקרובות שלנו

OPEN 2021

גאים להציג את הסטרטאפים לשנת 2021!

לחצו כאן כדי להכירם

Falling Walls 2021

מאגד החדשנות JLM IMPACT מזמין אותך להתמודד על הזכות להיות הנציג.ה הישראלי.ת בתחרות Falling Walls היוקרתית בברלין, גרמניה.

falling walls היא תחרות בינלאומית המקדמת רעיונות פורצי דרך ומחברת יזמים.ות, חוקרים.ות ומדענים.ות בתחומים שונים ברחבי העולם.

רוצים.ות לשמוע עוד? תוהים.ות איך מתחילים?!

ההרשמה הסתיימה. לפרטים נוספים על התחרות

פעילויות עבר

מוח קונה, מוח מוכר

סדנה שמעניקה לנו כלים להנעת לקוחות לקניה

כשאנו מתכננים את המכירות שלנו, אנחנו לרוב עושים זאת באמצעות המוח "המוכר": הידען, החכם, זה שמבין הכל, משווה, בוחן ובודק. זה שמאמין שהמוצר הטוב ביותר מנצח, זה שחושב שההיגיון שולט, ושאנשים עושים את מה שהם אומרים

וכאן מתחילות הבעיות. למה? כי כשאנחנו קונים, אנחנו בדרך כלל לא קונים כך.

במילים אחרות, ייתכן ויש לנו "שני מוחות" , המתעלמים אחד מקיומו של השני: המוח שקונה והמוח שמוכר

ב-13.06 אירחנו את אליאב אללוף שהסביר לכולנו על המוח הקונה והמוח המוכר.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

פאנל חשיפה לתעשיות המוביליטי המתפתחות בארץ

דניאלה פרתם, מנהלת המרכז לרגולציה לטכנולוגיות חדשניות ברשות החדשנות, דניאלה שיתפה אותנו בתפקידה המרכזי של רגולציה בקידום, הטמעת חדשנות ופיתוח האקוסיסטם בישראל.

אורן דרור, יו"ר ומנכ"ל אקסיליון תחבורה חכמה, בפאנל אורן הציג בפנינו את חברת אקסיליון המבוססת על טכנולוגיה של בינה מלאכותית. והראה כיצד טכנולוגיה זו מעלה את רמת התחבורה הציבורית החכמה בירושלים לשיאים חדשים, באמצעות סנכרון חדשני של רשת הרמזורים העירונית, המצמצם פקקי תנועה, מפחית משמעותית את זיהום האוויר ומאפשר ניהול אפקטיבי ומיטבי של התחבורה בעיר.

אייל צור, מנכ״ל ושותף-מייסד בחברת Airwayz, מומחה בתחום הרחפנים ומערכות ניהול מרחב אווירי אוטונומי. אייל הציג את החזון של חברת אירוויז- העוסקת בפיתוח מערכת לניהול מרחב אווירי חכם של ציי רחפנים אוטונומיים.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

שוק העבודה החדש לגמרי כאן - איך מתכוננים?

ביום א' 23.05 אירחנו, מרכז הקריירה של האוניברסיטה העברית, ומרכז החדשנות והיזמות שלה, את ענבל אורפז-יועצת אסטרטגית בתחומי החדשנות והסטארטאפים, מייסדת קהילת "אשה בהייטק" להגדלת שוויון מגדרי, דוברת ומרצה.

ענבל הציגה בפנינו אילו גורמים מעצבים ומשפיעים על שוק העבודה החדש, כולל צורות תעסוקה חדשות, מודלים עסקיים מיושנים שמעכבים מהפיכות בתעשיות שמשוועות לחדשנות, ואת ארגז הכלים החדש הנדרש מעובדים כדי לשמור על רלוונטיות (רמז: בעיקר היכולת ללמוד ולהתחדש)

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק


אתם לא לבד. כולנו דחיינים. אבל איך חיים עם דחיינות?

אתם לגמרי הולכים לכתוב את העבודה הזאת, לפתוח סטארט-אפ משלכם וללמוד לנגן בגיטרה. מיד אחרי שתכינו קפה. ותראו את הסרטון הזה ביוטיוב. ותרפרשו את האתר הזה שוב אתם בסדר, וכולנו ככה.

דחיינות היא אחד הבאגים הנפוצים ביותר במוח האנושי, וקשה מאוד להתחמק ממנה.

ביום א' 09.05 בשעה 18:30 אירחנו את דורון פישלר, מרצה, יוצר הפודקאסטים "התשובה" ו"המובן מאליו" ודחיין בעל ניסיון של שנים. דורון הסביר לנו איך לחיות עם דחיינות, לאלף אותה ולגרום לה לעבוד בשבילנו.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

צריכים.ות כסף כדי להגשים את הרעיון / מיזם שלכם.ן- שימו לב!

הגיע הזמן להכיר את עולם היזמות מנקודת המבט של המשקיע.ה, במיוחד לשם כך הזמנו את זקי ג׳מאל שותף מנהל ומייסד של קרן הון הסיכון- fresh.fund.

זקי חשף בפנינו כיצד עובדת קרן הון הסיכון, מה המניעים שלה, וכיצד נראה תהליך השקעה על כלל מרכיביו. יחד, בחנו איך משקיעים ומשקיעות מחליטים.ות לגבי ההשקעות שלהם.ן -וזו רק ההתחלה!

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק

אז מה זה בכלל פרוטוטייפ, ולמה הוא כל כך חשוב?

פרוטוטייפים עוזרים לנו ללמוד ולתקף רעיונות במהירות, וחשיבה באמצעותם הופכת להיות חלק מרכזי בתהליכי ביסוס ובדיקה של רעיונות, מוצרים וטכנולוגיות.

ביום א' 25.04 אירחנו את יוראי גבריאל- יזם, מומחה ליצירתיות אסטרטגית, חשיבה עיצובית וחדשנות. יחד איתו למדנו מהם פרוטוטייפים, מדוע פרוטוטייפים הם כלי רב עוצמה בשירות היזם ומדוע הם הדבר הראשון שצריך לעשות במיזם.

זאת ועוד, יוראי הציג בפנינו סוגים שונים של פרוטוטייפים והראה כיצד הם עוזרים ליזמים.ות להתקדם במהירות בתנאי אי וודאות.

יוראי הוא חבר בצוות המומחים העולמי של גוגל לאסטרטגיית מוצר וחדשנות בפיתוח, מנטור בתוכניות החדשנות שלה, מוביל מוצרים בחברת טראסטור, ומרצה במסגרות שונות כיצד לקדם תהליכי חדשנות יעילים בנסיבות מאתגרות.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

בואו ללמוד איך מקימים מיזם מצליח בזמן הלימודים ממי שעשו את זה!

האם יש דרך להקים מיזם שיצליח תוך כדי הלימודים? ביקשנו מיזם ויזמת שהצליחו לעשות את הדבר המורכב הזה לספר לנו את הסיפור שלהם.ן, לחלק טיפים ולענות על השאלות שלכם.ן לגבי הדרך היזמית שעברו.

איך משפרים את חייהם.ן של עשרות אלפי טבעונים.יות תוך כדי תואר במשפטים? ומה גורם לשתי סטודנטיות סופר עסוקות להקדיש את הזמן שלהם.ן לסיוע למחפשי.ות עבודה? אה, ואיך, לעזאזל, לא דוחים כל משימה חשובה לאחרי המבחן במיקרו?

עמרי פז, שהקים תוך כדי התואר באונ' העברית את עמותת "ויגן פרינדלי", עמותה שמטרתה להנגיש את הטבעונות ולהעלות מודעות לפגיעה הקשה של המשקים התעשייתיים בבעלי החיים, בני האדם והעולם.

דנה פאר, מייסדת ומנהלת-שותפה של קהילת הקריירה הגדולה והמשפיעה בישראל בתחומי מדעי החברה והרוח- "דנה ונועה- תעשו לי קריירה".

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק

סטודנט.ית, יש לך רעיון לפרויקט חברתי שתמיד נראה כמו חלום רחוק?

רוצה לקבל את התמיכה והכלים כדי להפוך אותו למציאות? זה הזמן להצטרף למאיץ החברתי!

המאיץ החברתי היא תכנית משותפת לאגודת הסטודנטים ולמרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית, שנועדה לקדם יוזמות חברתיות בתחומים שונים. במסגרת התוכנית הצוותים ייקחו חלק בהכשרות ייחודיות מעולם היזמות החברתית, ליווי צמוד של צוות התוכנית, מפגשים עם יזמים ויזמיות חברתיים וסיוע בחיבור לקהילה ולשיתופי פעולה.

עשרות מיזמים שונים כבר לקחו חלק בתוכנית, ביניהם פרויקטים שזכו להצלחה גדולה כמו אמץ סבא, קווין בי ועוד.

איזה רעיונות יכולים להתאים?

התוכנית פתוחה למיזמים חברתיים מתחומים שונים - החל מתוכניות התנדבות עם אוכלוסיות שונות, דרך קידום איכות הסביבה או הנגשת שירותים ומרחבים ציבוריים וכל רעיון אחר שיוכל להפוך את העולם שלנו למקום טוב יותר.

להגשת מועמדות

יש לכם.ן מיזם? יש לכם.ן רעיון למיזם?

ברכותינו- בקרוב יהיה לכם.ן קניין רוחני!

בהנחה שתרצו להרוויח ממנו, חשוב לדעת איך להגן עליו. לטובת הנושא, ביקש מועדון היזמות של הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה באוניברסיטה העברית, ה- Facultech, מעורך הדין גד בנט -עורך פטנטים ושותף במשרד עורכי פטנטים בן עמי ושות' להתארח ולעשות לנו סדר.

גד עבד בעבר בפיתוח עסקי ושיווק בחברות סטארט-אפ בקדמת הטכנולוגיה בעמק הסיליקון ואירופה, ב-15 שנים האחרונות הוא עוסק בעריכה והגשה של בקשות פטנטים בתחום ההיי-טק ברחבי העולם.

ב- 06.04 גד הגיע למרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית כדי ללמד אותנו על היתרונות והחסרונות של מנגנוני ההגנה השונים. מנגנונים שכל יזם צריך להכיר על מנת להגן על הקניין הרוחני שלו.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

עדי אלטשולר מגיעה למרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית!


מתי בפעם האחרונה פגשתם.ן יזמת חברתית סדרתית שהצליחה להביא לשינוי בחייהם של רבים?

בואו לשמוע מעדי, אישה שיזמות חברתית היא דרך חיים עבורה, את ה"מה", ה"למה", וגם את ה"איך" של המיזמים שהקימה:

מה הוביל אותה להקים את "כנפיים של קרמבו", מדוע עלה במוחה רעיון "זיכרון בסלון", מה הוביל אותה להקים את "אינקלו- בתי הספר המכילים" בישראל ואיך אנחנו כפרטים בחברה יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר


בהרצאה עדי שיתפה בתחנות חייה, סודות מקצועיים מעולם היזמות החברתית, ובראשם- איך היא מעצבת חזון והכי חשוב- הופכת אותו למציאות.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

סטודנט.ית, יש לך 5 דקות ללמוד על ניהול זמן?

אוקיי, אולי לא 5 דקות, אלא שעה וחצי, אבל זה ישתלם. ניהול זמן היא מיומנות חשובה, בטח בעולם הקריירה של ימינו, ובטח עבור יזם.ת מתחיל.ה.

ביקשנו ממומחה בתחום היזמות והחדשנות בכלל, ומתחום ניהול הזמן בפרט, שיבוא ללמד אותנו איך להשתמש במשאב הכי יקר שלנו - הזמן. יחד עם מרכז הקריירה של האוניברסיטה העברית, אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בסדנה שבה נלמד שיטות עבודה מוכחות לצד כלים חדשניים אשר יסייעו לכם.ן להפיק את המיטב והמירב מהזמן שלכם.ן

אז מי זה אורי גפני? (קחו נשימה): אורי גפני הוא מייסד שותף בחברת Quedma Innovation, מוביל תכניות יזמות וחדשנות עם מגוון ארגונים ותאגידים, מרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ ובעולם מתוך משימה לסייע לכמה שיותר יזמים לבנות חברות פורצות דרך. אורי שימש כמנהל החדשנות והפיתוח העסקי של תגלית אקסל, זרוע המנהיגות העסקית של תגלית, במסגרתה ייסד וניהל את את תוכנית Excel Ventures, בעבר שימש כמנהל תכנית האצה במרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, שם הוביל תוכניות תמיכה בסטארטאפים וסיפק ליזמים כלים ומתודולוגיות בדרכם לבניית חברות. בנוסף, הוא ייסד את תוכנית 'מומנטום' במרכז הבינתחומי הרצליה, תכנית מנטורינג והאצה עבור סטודנטים יזמים.

איך היה לו זמן לכל זה? הו, זה בדיוק מה שהוא בא ללמד אותנו.

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק

בואו ללמוד איך חושב.ת ופועל.ת משקיע.ה

אנחנו גאים.ות להשיק יחד עם קרן הון הסיכון fresh fund ומאגד JLM IMPACT את המחזור הראשון של תכנית

THE INVESTOR'S COURSE.

תוכנית הכשרה ייחודית אשר תחשוף אותך לעולם ההשקעות בסטארטאפים

התכנית הינה תכנית חוץ-אקדמית חינמית למטרות העשרה מקצועית, בסיומה תוענק תעודה למסיימים.ות.

התוכנית היוותה קרש קפיצה ראשוני עבור משתתפים.ות להשתלבות בתעשיית ההיי-טק הישראלית. רבים.ות מהם.ן עובדים.ות כיום בסטארטאפים, בחברות גדולות ובקרנות הון סיכון.

לפרטים והרשמה

ההרשמה הסתיימה

על כרישים, גשרים ומיזמים מנצחים

אז מה בתכל'ס צריך בשביל לבנות מיזם מנצח?

כדי לענות על השאלה הזו בחרנו לפתוח את סמסטר ב' עם יסמין לוקץ'.

לא בכל יום יש לך הזדמנות לפגוש את אחת הישראליות המצליחות ביותר בסיליקון ואלי ולקבל ממנה טיפים להצלחה בעולם היזמות וההייטק. בוא.י לשמוע מאחת שיודעת מה צריך כדי לבנות מיזם מנצח.

הניסיון של יסמין רב והיא מכירה את עולם היזמות מזוויות שונות. היא החזיקה בתפקידי מפתח בתאגידים גדולים וכיום משמשת גם כמשקיעת הון סיכון (אכן, זיהיתם.ן נכון, היא עשתה את זה בהצלחה רבה גם בתוכנית "הכרישים").

יסמין משתמשת בידע הרב שצברה כדי לעזור ליזמים.ות ישראלים.יות לחדור לשוק האמריקאי במסגרת רשת "אייקון" אותה הקימה. לסיכום- פלא שהיא דורגה כאחת מ-10 הישראלים.ות המשפיעים.ות בארה"ב? מוזמן.ת לבוא ולהחכים.

ההרצאה תועבר בזום, ההשתתפות בחינם אבל מספר המקומות מוגבל, מהר.י להירשם

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק


קורס מקוון "מבוא ליזמות וחדשנות"

לא משנה מה תחום הלימוד שלך או התוכניות המקצועיות שלך לעתיד, דבר אחד בטוח - כישורי היזמות שלכם.ן ישרתו אותך בכל שלב.

אם להיות טיפה יותר דרמטיים- כנראה יהיה לכולנו ממש קשה בלי כישורי חדשנות ויזמות מפותחים. רק אומרים...

סטודנטים לתואר ראשון, יצרנו (יחד עם מאגד JLM Impact) עבורכם קורס חדש שילמד אתכם.ן את כל מה שצריך לדעת על חדשנות ויזמות. הוא מקנה 2 נ"ז, נחשב לחובת אנגלית (בכפוף לכללי המוסד האקדמי ולפקולטה הספציפית) ומוגדר כקורס "אבני פינה" בכל המסלולים. תוכלו להתקדם בקצב שלכם.ן וללמוד כל שיעור בזמן שלכם.ן, בכיף שלכם.ן והכי חשוב- למען העתיד שלכם.ן.

ההרשמה הסתיימה, ניפגש בסמסטר הבא

תוכנית "מובילי חדשנות"

מטרת התוכנית היא קידום תרבות ופעילות יזמית ברחבי קמפוסי האוניברסיטה, תוך טיפוח כישורי מנהיגות וחדשנות של סטודנטים.ות נבחרים.ות.

תוכנית ההכשרה של מובילי החדשנות מספקת מושב בשורה הראשונה לעולם החדשנות, היזמות והניהול ע"י קיום מפגשים שבועיים במהלך סמסטר ב'.

מפגשים אלו כוללים סדנאות, מתן כלים ותכנון פעילות עבור עמיתיהם.ן הסטודנטים.ות תוך היכרות והזדהות עם ערכי ASPER - HUJI Innovate.

ההרשמה הסתיימה

OPEN תכנית

תכנית לפיתוח מיזמים

התכנית היוקרתית שלנו מהווה פלטפורמה מעשית ומואצת לפיתוח מיזמים בשלבים מוקדמים. התכנית משלבת הכשרה ממוקדת המשלבת סדנאות מעשיות וידע תיאורטי, וכוללת ליוווי מומחי תעשיה (מנטורים, יועצים ויזמים) בסביבת עבודה שיתופית. במהלך התכנית היזמים והיזמות עובדים על מחקר שוק, חידוד הרעיון, פיתוח מודל עסקי ותכנון אבטיפוס וחווית משתמש. התכנית מסתיימת באירוע Demo Day בו המשתתפים והמשתתפות מציגים את המיזם בפני משקיעים, יזמים ובכירים נוספים.

ההרשמה הסתיימה, ניפגש במחזור הבא!

לפרטים נוספים על התוכנית

תכנית OPEN: Explore

תכנית OPEN: Explore בת שני המפגשים מסייעת לכם ולכן מה האפשרויות היזמיות העומדות בפניכם. במסגרת התכנית תקבלו כלים ראשונים להערכת הזדמנויות בשוק ופיתוח רעיון המבוסס על ידע עמוק ומחקר. התכנית משלבת מפגשים עם מומחי/ות תוכן ויזמים/ות מתוך התעשייה הרלוונטית שידברו על ההזדמנויות בשוק עם עבודה סדנאית מעשית. בסיום התכנית המשתתפים/ות ידעו להעריך אם הרעיונות שלהם/ן מהווים הזדמנות עסקית. בוגרי ובוגרות התכנית יוזמנו להירשם לתכנית OPEN שתלווה אותם ואותן בהמשך פיתוח הרעיון למיזם במהלך סמסטר ב'. בוגרי תכניות OPEN בשנתיים האחרונות גייסו מעל ל-2 מיליון דולר.

ההרשמה הסתיימה, נתראה במחזור הבא!

JLM Impact Hackathon

ההאקתון הירושלמי- COMMUNICITY או בשמו העברי- ירושלים.עיר.קהילה.

פתרנו בעיות משמעותיות- ביחד!

מגיפת הקורונה לא פסחה על ירושלים, בלשון המעטה. בחודשים האחרונים למדנו, הן מעיריית ירושלים, והן מגופים רבים באקוסיסטם הירושלמי והסטודנטיאלי, על המצוקות המשמעותיות ביותר כיום בעיר.

אנחנו מאמינים בכוח היצירתי שלכם ושלכן - הסטודנטים והסטודנטיות בירושלים- לפתח פתרונות לכמה מהאתגרים המשמעותיים שאנחנו מתמודדים איתם היום.

בהאקתון הקרוב אנחנו הזמנו אתכם.ן להתמודד עם הבעיות האלו ולהציע רעיונות לשיפור החיים של כולנו.

ההרשמה הסתיימה, ניפגש בהאקתון הבא!

לפרטים נוספים על ההאקתון לחצו - כאן.

אתגר היצירתיות 2020

הזמנו אתכם לחשוב מחדש על קפה, ועל הדרך לזכות ב- 5,000 ש"ח!

המועמדים המוכשרים לקחו את כוווול מה שקשור לתחום הקפה והראו לנו באמצעות סרטון בן דקה כמה רחוק הם יכולים ללכת איתו.

הכל היה פתוח לחשיבה מחדש ואתגרנו את המשתתפים לחשוב הכי רחוק שאפשר. שמרנו פרסים שווים גם למקום השני, השלישי ולאהוב הקהל.

מוזמנים להתרשם מהמקום הראשון כאן.

תחרות Falling Walls

הזמנו את כל מי שעובד על מחקר או מיזם פורץ דרך לייצג את ישראל בתחרות המיזמים העולמית Falling Walls Lab! המיזמים שזכו במקום הראשון בתחרות המקומית ייצגו את ישראל בתחרות העולמית שהתקיימה בחודש נובמבר בברלין.


אירוע הסיום של OPEN 2020

בסוף חודש יולי נערך אירוע הסיום של תכניות OPEN - תכניות לפיתוח מיזמים שעסקו בנושאים חקלאות ומזון, בריאות וטכנולוגיה. במהלך התכניות, 14 צוותים פיתחו מיזמים המבוססים על רעיונות יצירתיים ומחקרים פורצי דרך. אנחנו שמחים להזמין אתכם לקרוא על ארבעת המיזמים ולצפות באירוע הסיום של התכניות בו הציגו 6 מיזמים מבטיחים שנבחרו מבין ה-14.

שמרו על קשר

צרו קשר

כתובת מייל ליצירת קשר - info@innovate.huji.ac.il

ההאב שלנו ממוקם בקומה השניה בניין לוי בקמפוס אדמונד י. ספרא, גבעת רם