קהילה ואירועים

הצטרפו לקהילת יזמות בעברית ולאירועים השונים שלנו

סטודנטים וסטודנטיות באוניברסיטה העברית - לא משנה מה בחרתם ובחרתן ללמוד - הנדסה, היסטוריה, מדעי הצמח, יחב"ל, רפואה או חינוך - מבחינתנו כל סטודנט וסטודנטית יכולים וצריכים לצאת לדרך עם כלים, כישורים ויכולות שיקדמו אותם בהמשך, בין אם בדרך עצמאית בפיתוח מיזם או בכל אפיק אחר בקריירה. יזמות מבחינתנו היא דרך חיים, היא היכולת לזהות אתגרים ולהקים מיזמים כדי לפתור אותם. אנחנו מאמינים שבכל אחד ואחת יש רוח יזמית והיכולת ליצור רעיונות חדשים שיכולים לעצב ולשפר את המציאות.

לכן קמה קהילת יזמות בעברית כדי להיות המקום המדוייק בשביל אותם אנשים. בקהילה מתעדכנים בחדשות מעולם החדשנות והיזמות, יוצרים קשרים וחברויות חדשות עם סטודנטים וסטודנטיות שמתעניינים באותם עולמות תוכן, מתייעצים אחד עם השני ונמצאים במקום הכי נכון כדי להתעדכן במה שחשוב ומקדם אתכם.

כחלק מפעילות הקהילה אנו פועלים כדי לספק כלים ומיומנויות מעולם היזמות באמצעות קידום תרבות יזמית, קיום סדנאות לפיתוח יכולות יזמיות, פיתוח והנחיית אירועים בשיתוף פעולה עם התעשיות השונות, יצירת תחרויות ותכניות להתנסות בתהליכי יזמות. כל פעילויות אלו מייצרות נקודת מפגש בין העולם האקדמי לבין עולם החדשנות והיזמות ומקדמות את חברי הקהילה לעבר העתיד שלהם.

סדרת StartUp Sunday

ASPER HUJI Innovate מוביל את אירועי StartUp Sunday או האקדמיה ליזמות מהבית. המפגשים בתכנית נערכים מדי יום א' ובהם תוכלו לפגוש מומחים מתעשיות שונות מספרים על מהי חדשנות באותו תחום כמו בריאות, חקלאות, סביבה, מגזר ציבורי, אבטחת מידע ועוד. בנוסף, במסגרת הסדרה נערכות הרצאות של יזמים ומומחים שונים על כלים ומתודולוגיות שסייעו להם בדרך וטיפים מתוך הניסיון האישי שלהם.

האירועים הקרובים:

אירועי עבר:

מוח קונה, מוח מוכר

סדנה שמעניקה לנו כלים להנעת לקוחות לקניה

כשאנו מתכננים את המכירות שלנו, אנחנו לרוב עושים זאת באמצעות המוח "המוכר": הידען, החכם, זה שמבין הכל, משווה, בוחן ובודק. זה שמאמין שהמוצר הטוב ביותר מנצח, זה שחושב שההיגיון שולט, ושאנשים עושים את מה שהם אומרים

וכאן מתחילות הבעיות. למה? כי כשאנחנו קונים, אנחנו בדרך כלל לא קונים כך.

במילים אחרות, ייתכן ויש לנו "שני מוחות" , המתעלמים אחד מקיומו של השני: המוח שקונה והמוח שמוכר

ב-13.06 אירחנו את אליאב אללוף שהסביר לכולנו על המוח הקונה והמוח המוכר.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

פאנל חשיפה לתעשיות המוביליטי המתפתחות בארץ

דניאלה פרתם, מנהלת המרכז לרגולציה לטכנולוגיות חדשניות ברשות החדשנות, דניאלה שיתפה אותנו בתפקידה המרכזי של רגולציה בקידום, הטמעת חדשנות ופיתוח האקוסיסטם בישראל.

אורן דרור, יו"ר ומנכ"ל אקסיליון תחבורה חכמה, בפאנל אורן הציג בפנינו את חברת אקסיליון המבוססת על טכנולוגיה של בינה מלאכותית. והראה כיצד טכנולוגיה זו מעלה את רמת התחבורה הציבורית החכמה בירושלים לשיאים חדשים, באמצעות סנכרון חדשני של רשת הרמזורים העירונית, המצמצם פקקי תנועה, מפחית משמעותית את זיהום האוויר ומאפשר ניהול אפקטיבי ומיטבי של התחבורה בעיר.

אייל צור, מנכ״ל ושותף-מייסד בחברת Airwayz, מומחה בתחום הרחפנים ומערכות ניהול מרחב אווירי אוטונומי. אייל הציג את החזון של חברת אירוויז- העוסקת בפיתוח מערכת לניהול מרחב אווירי חכם של ציי רחפנים אוטונומיים.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

שוק העבודה החדש לגמרי כאן - איך מתכוננים?

ביום א' 23.05 אירחנו, מרכז הקריירה של האוניברסיטה העברית, ומרכז החדשנות והיזמות שלה, את ענבל אורפז-יועצת אסטרטגית בתחומי החדשנות והסטארטאפים, מייסדת קהילת "אשה בהייטק" להגדלת שוויון מגדרי, דוברת ומרצה.

ענבל הציגה בפנינו אילו גורמים מעצבים ומשפיעים על שוק העבודה החדש, כולל צורות תעסוקה חדשות, מודלים עסקיים מיושנים שמעכבים מהפיכות בתעשיות שמשוועות לחדשנות, ואת ארגז הכלים החדש הנדרש מעובדים כדי לשמור על רלוונטיות (רמז: בעיקר היכולת ללמוד ולהתחדש)

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק


אתם לא לבד. כולנו דחיינים. אבל איך חיים עם דחיינות?

אתם לגמרי הולכים לכתוב את העבודה הזאת, לפתוח סטארט-אפ משלכם וללמוד לנגן בגיטרה. מיד אחרי שתכינו קפה. ותראו את הסרטון הזה ביוטיוב. ותרפרשו את האתר הזה שוב אתם בסדר, וכולנו ככה.

דחיינות היא אחד הבאגים הנפוצים ביותר במוח האנושי, וקשה מאוד להתחמק ממנה.

ביום א' 09.05 בשעה 18:30 אירחנו את דורון פישלר, מרצה, יוצר הפודקאסטים "התשובה" ו"המובן מאליו" ודחיין בעל ניסיון של שנים. דורון הסביר לנו איך לחיות עם דחיינות, לאלף אותה ולגרום לה לעבוד בשבילנו.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

צריכים.ות כסף כדי להגשים את הרעיון / מיזם שלכם.ן- שימו לב!

הגיע הזמן להכיר את עולם היזמות מנקודת המבט של המשקיע.ה, במיוחד לשם כך הזמנו את זקי ג׳מאל שותף מנהל ומייסד של קרן הון הסיכון- fresh.fund.

זקי חשף בפנינו כיצד עובדת קרן הון הסיכון, מה המניעים שלה, וכיצד נראה תהליך השקעה על כלל מרכיביו. יחד, בחנו איך משקיעים ומשקיעות מחליטים.ות לגבי ההשקעות שלהם.ן -וזו רק ההתחלה!

וזו רק ההתחלה!

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק

אז מה זה בכלל פרוטוטייפ, ולמה הוא כל כך חשוב?

פרוטוטייפים עוזרים לנו ללמוד ולתקף רעיונות במהירות, וחשיבה באמצעותם הופכת להיות חלק מרכזי בתהליכי ביסוס ובדיקה של רעיונות, מוצרים וטכנולוגיות.

ביום א' 25.04 אירחנו את יוראי גבריאל- יזם, מומחה ליצירתיות אסטרטגית, חשיבה עיצובית וחדשנות. יחד איתו למדנו מהם פרוטוטייפים, מדוע פרוטוטייפים הם כלי רב עוצמה בשירות היזם ומדוע הם הדבר הראשון שצריך לעשות במיזם.

זאת ועוד, יוראי הציג בפנינו סוגים שונים של פרוטוטייפים והראה כיצד הם עוזרים ליזמים.ות להתקדם במהירות בתנאי אי וודאות.

יוראי הוא חבר בצוות המומחים העולמי של גוגל לאסטרטגיית מוצר וחדשנות בפיתוח, מנטור בתוכניות החדשנות שלה, מוביל מוצרים בחברת טראסטור, ומרצה במסגרות שונות כיצד לקדם תהליכי חדשנות יעילים בנסיבות מאתגרות.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

בואו ללמוד איך מקימים מיזם מצליח בזמן הלימודים ממי שעשו את זה!

האם יש דרך להקים מיזם שיצליח תוך כדי הלימודים? ביקשנו מיזם ויזמת שהצליחו לעשות את הדבר המורכב הזה לספר לנו את הסיפור שלהם.ן, לחלק טיפים ולענות על השאלות שלכם.ן לגבי הדרך היזמית שעברו.

איך משפרים את חייהם.ן של עשרות אלפי טבעונים.יות תוך כדי תואר במשפטים? ומה גורם לשתי סטודנטיות סופר עסוקות להקדיש את הזמן שלהם.ן לסיוע למחפשי.ות עבודה? אה, ואיך, לעזאזל, לא דוחים כל משימה חשובה לאחרי המבחן במיקרו?

עמרי פז, שהקים תוך כדי התואר באונ' העברית את עמותת "ויגן פרינדלי", עמותה שמטרתה להנגיש את הטבעונות ולהעלות מודעות לפגיעה הקשה של המשקים התעשייתיים בבעלי החיים, בני האדם והעולם.

דנה פאר, מייסדת ומנהלת-שותפה של קהילת הקריירה הגדולה והמשפיעה בישראל בתחומי מדעי החברה והרוח- "דנה ונועה- תעשו לי קריירה".

ההרשמה להרצאה הסתיימה- מוזמנים לבלוג שלנו על מנת להתרשם ממנה, אם לא הספקתם בזמן אמת- לינק

יש לכם.ן מיזם? יש לכם.ן רעיון למיזם? - ברכותינו- בקרוב יהיה לכם.ן קניין רוחני!

בהנחה שתרצו להרוויח ממנו, חשוב לדעת איך להגן עליו. לטובת הנושא, ביקש מועדון היזמות של הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה באוניברסיטה העברית, ה- Facultech, מעורך הדין גד בנט -עורך פטנטים ושותף במשרד עורכי פטנטים בן עמי ושות' להתארח ולעשות לנו סדר.

גד עבד בעבר בפיתוח עסקי ושיווק בחברות סטארט-אפ בקדמת הטכנולוגיה בעמק הסיליקון ואירופה, ב-15 שנים האחרונות הוא עוסק בעריכה והגשה של בקשות פטנטים בתחום ההיי-טק ברחבי העולם.

ב- 06.04 הגיע גד למרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית כדי ללמד אותנו על היתרונות והחסרונות של מנגנוני ההגנה השונים. מנגנונים שכל יזם צריך להכיר על מנת להגן על הקניין הרוחני שלו.

ההרשמה להרצאה הסתיימה


עדי אלטשולר מגיעה למרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית!

מתי בפעם האחרונה פגשתם.ן יזמת חברתית סדרתית שהצליחה להביא לשינוי בחייהם של רבים?

בואו לשמוע מעדי, אישה שיזמות חברתית היא דרך חיים עבורה, את ה"מה", ה"למה", וגם את ה"איך" של המיזמים שהקימה:

מה הוביל אותה להקים את "כנפיים של קרמבו", מדוע עלה במוחה רעיון "זיכרון בסלון", מה הוביל אותה להקים את "אינקלו- בתי הספר המכילים" בישראל ואיך אנחנו כפרטים בחברה יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר


בהרצאה עדי שיתפה בתחנות חייה, סודות מקצועיים מעולם היזמות החברתית, ובראשם- איך היא מעצבת חזון והכי חשוב- הופכת אותו למציאות.

ההרשמה להרצאה הסתיימה

סטודנט.ית, יש לך 5 דקות ללמוד על ניהול זמן?

ניהול זמן היא מיומנות חשובה, בטח בעולם הקריירה של ימינו, ובטח עבור יזם.ת מתחיל.ה.

ביקשנו ממומחה בתחום היזמות והחדשנות בכלל, ומתחום ניהול הזמן בפרט, שיבוא ללמד אותנו איך להשתמש במשאב הכי יקר שלנו - הזמן. יחד עם מרכז הקריירה של האוניברסיטה העברית, אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בסדנה שבה נלמד שיטות עבודה מוכחות לצד כלים חדשניים אשר יסייעו לכם.ן להפיק את המיטב והמירב מהזמן שלכם.ן

אז מי זה אורי גפני? (קחו נשימה): אורי גפני הוא מייסד שותף בחברת Quedma Innovation, מוביל תכניות יזמות וחדשנות עם מגוון ארגונים ותאגידים, מרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ ובעולם מתוך משימה לסייע לכמה שיותר יזמים לבנות חברות פורצות דרך. אורי שימש כמנהל החדשנות והפיתוח העסקי של תגלית אקסל, זרוע המנהיגות העסקית של תגלית, במסגרתה ייסד וניהל את את תוכנית Excel Ventures, בעבר שימש כמנהל תכנית האצה במרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, שם הוביל תוכניות תמיכה בסטארטאפים וסיפק ליזמים כלים ומתודולוגיות בדרכם לבניית חברות. בנוסף, הוא ייסד את תוכנית 'מומנטום' במרכז הבינתחומי הרצליה, תכנית מנטורינג והאצה עבור סטודנטים יזמים.

על כרישים, גשרים ומיזמים מנצחים

אז מה בתכל'ס צריך בשביל לבנות מיזם מנצח?

כדי לענות על השאלה הזו בחרנו לפתוח את סמסטר ב' עם יסמין לוקץ'.

לא בכל יום יש לך הזדמנות לפגוש את אחת הישראליות המצליחות ביותר בסיליקון ואלי ולקבל ממנה טיפים להצלחה בעולם היזמות וההייטק. הזמנו אתכם.ן לשמוע מאחת שיודעת מה צריך כדי לבנות מיזם מנצח.

הניסיון של יסמין רב והיא מכירה את עולם היזמות מזוויות שונות. היא החזיקה בתפקידי מפתח בתאגידים גדולים וכיום משמשת גם כמשקיעת הון סיכון (אכן, זיהיתם.ן נכון, היא עשתה את זה בהצלחה רבה גם בתוכנית "הכרישים").

יסמין משתמשת בידע הרב שצברה כדי לעזור ליזמים.ות ישראלים.יות לחדור לשוק האמריקאי במסגרת רשת "אייקון" אותה הקימה. לסיכום- פלא שהיא דורגה כאחת מ-10 הישראלים.ות המשפיעים.ות בארה"ב?

תוכנית "מובילי חדשנות"

תוכנית ההכשרה של מובילי החדשנות מספקת מושב בשורה הראשונה לעולם החדשנות, היזמות והניהול ע"י קיום מפגשים שבועיים במהלך סמסטר ב'.

מפגשים אלו כוללים סדנאות, מתן כלים ותכנון פעילות עבור עמיתיהם.ן הסטודנטים.ות תוך היכרות והזדהות עם ערכי ASPER - HUJI Innovate.

מטרת התוכנית היא לפתח את כישורי המנהיגות היזמית שלכם.ן ע"י הובלת פעילויות שנועדו לקדם שיח יזמי ו/או אירועי תרבות יזמית.

למידע נוסף

17.1.21 - מי מפחד מ-AI?

על בינה מלאכותית, עתיד האנושות, חדשנות, מיקרוסופט ו... אתם

דמיינו שיחה. מהצד האחד ד”ר למדעי המחשב שהכשיר ומכשיר דור שלם של מעצבים, מהנדסים ואנשי מחשבים בשנקר ובאוניברסיטה העברית, ופועל היום לעידוד יזמות וחדשנות בירושלים.

מהצד השני, מנכ”לית מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל שמשמשת גם כסמנכ”לית הטכנולוגיה הגלובלית של מיקרוסופט לאבטחת ענן ובינה מלאכותית.

בשיחה עלו נושאים כמו האתגרים שבינה מלאכותית מציבה בפני האנושות, יזמות, קריירה ונושאים נוספים שיעניינו אתכם.

מרכז היזמות והחדשנות של האוניברסיטה העברית שיחה מרתקת בין ד"ר אמנון דקל ומיכל ברוורמן-בלומנשטיק שתועבר בזום ובה ענינו גם על שאלות שלכם.ן

זו ההרצאה האחרונה שלנו במסגרת פורמט זה לסמסטר א', ואפשר בהחלט להגיד ששמרנו את הטוב ביותר לסוף ההשתתפות בחינם אבל מותנית בהרשמה מראש.

11.1.21 - פאנל קהילות יוצרות שינוי

על תפקיד מנהל קהילה, על יצירת שינוי חינוכי וחברתי אצל אנשים, ועל קהילות חינוך

איך מאגדים אנשים סביב רעיון אחד?

מה הופך קבוצת פייסבוק לקהילה?

ואיך משתמשים בכל זה כדי ליצור שינוי חברתי וחינוכי?

בית הספר לחינוך ומרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית יצרו פאנל מרתק בנושא.

רוני קנטור - מייסדת שותפה ב-community forward ארגון מנהלי הקהילות של ישראל ויזמת-לב, ומיכל צור - מנהלת רשת קהילות "ביתא מחנכים", יחידת החדשנות החינוכית במינהל חינוך ירושלים, לקחו אותנו למסע בתוך עולם הקהילות של ימינו ונתנו לנו כלים לבניית קהילה שיכולה להוביל לשינוי.

10.1.21 - אני. מותג על.

כיצד למתג את עצמך בעולם התעסוקה החדש

בעולם העבודה החדש והדיגיטלי לכולנו יש מותג בין אם הוא מנוהל ובין אם לא

בעזרת ניהול המיתוג האישי שלנו ניתן להגדיל את הזדמנויות התעסוקה המגיעות, להעלות את השכר, ולנהל קריירה מצליחה

מרכז הקריירה ומרכז החדשנות של האוניברסיטה העברית יצרו סדנה פרקטית על שינויים המתרחשים בעולם העבודה, למה חשוב לבנות מותג אישי, ומהם שלושת השלבים לבניית מותג אישי ויצירת נוכחות אפקטיבית ברשת

בהנחיית הילה זגורי כהן - יועצת קריירה ומרצה מובילה בנושא עולם העבודה החדש, מתמחה בליווי ארגונים בתהליכי מיתוג מעסיק וחווית עובד, חוקרת את השינויים המתרחשים בעולם העבודה, ומנהלת חברת Connecting HR

3.1.21 - ready_set_hack#

ההאקתון הירושלמי - Communicity יוצא לדרך!

הפתיחה החגיגית של ההאקתון הירושלמי ,Communicity או בשמו העברי- ירושלים.עיר.קהילה !

מגיפת הקורונה הציבה בפני ירושלים אתגרים חדשים רבים, והעצימה אתגרים קיימים- אנחנו ננסה לפתור אותם, יחד.

עם פרוץ השנה האזרחית החדשה, התחלנו מסע של יצירתיות, יזמות ואהבה לירושלים, אשר יובעו בדמות מיזמים מנצחים.

התכלית- שיפור מצב העיר, קהילותיה ותושביה.

מה היה בתפריט?

18:00 | קיק-אוף וברכות מאח"מים וחולמים כמוכם.

19:30 | סדנת רעיונאות- מהם השלבים והמפתחות בדרך להפיכת רעיון טוב למצוין, ומשם למיזם מנצח? חברת Tech Meets Design תחשוף את סודות המקצוע.

20:30 | שלב התכל'ס- שאלות ותשובות עם מובילי האתגר

27.12.20 - יזמות וחדשנות - הכל זה בצוות?

המפתחות האישיים והקבוצתיים למיזם מנצח - לקראת הקאתון JLM Impact

"כשרון מנצח משחקים, עבודת צוות ואינטליגנציה לוקחות אליפות". (מייקל ג'ורדן)

אז יש לכם רעיון למיזם, מצוין. הצעד הבא הוא בחירת חברי הצוות איתם תעבדו.

מדובר בהחלטה בעלת חשיבות מכרעת באשר להצלחת המיזם שלכם.

בהרצאה הזו למדנו על בחירת וניהול צוות מאורי ארליך, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות.

אורי נתנה לנו כלים מעשיים לזיהוי חוזקות החותם של כל אחד מאיתנו. למדנו מהו ניהול צוות אפקטיבי ומבוסס חוזקות מצרפיות, ואיך לגבש תפיסות רצויות ביחס ליוזמות, לכשלונות, ולהצלחה.

כל זאת על מנת לקדם את המיזם שלכם עוד צעד גדול קדימה.

ואולי הכי חשוב- כשההאקתון הירושלמי שלנו ממש בפתח, וגם ההרשמה לתוכנית OPEN- תוכנית פיתוח המיזמים היוקרתית שלנו- נפתחת בקרוב- ההרצאה של אורי הייתה הזדמנות להפנים ולתרגל את כל הנלמד פה ולהפוך אותו לטבע שני.

האירוע הינו במסגרת קונספט StartUp Sunday.

20.12.20 - חשיפת אתגרי ההאקתון הירושלמי של

JLM Impact - מאגד החדשנות הירושלמי

בהקאתון הירושלמי- COMMUNICITY או בשמו העברי- ירושלים.עיר.קהילה.

נפתור בעיות משמעותיות- ביחד!

מגיפת הקורונה לא פסחה על ירושלים, בלשון המעטה. בחודשים האחרונים למדנו, הן מעיריית ירושלים והן מגופים רבים באקוסיסטם הירושלמי והסטודנטיאלי על המצוקות המשמעותיות ביותר כיום בעיר. בהאקתון הקרוב אנחנו מזמינים אתכם להתמודד עם הבעיות האלו ולהציע רעיונות לשיפור החיים של כולנו. באירוע שמענו על אותם אתגרים מאלו המתמודדים איתם יום יום, והזמנו אתכם להירתם למשימות אליהן תתחברו.

אנחנו מאמינים שתהליך פיתוח הפתרונות ייתן לכם ולכן ניסיון מעשי משמעותי בתהליכי חדשנות ויזמות שיסייע לכם בפיצוח אתגרים, בהגשמה של רעיונות יזמיים, בהובלת פרוייקטים וביום שאחרי התואר. אנחנו מאמינים בכוח היצירתי שלכם ושלכן - הסטודנטים והסטודנטיות בירושלים- לפתח פתרונות לכמה מהאתגרים המשמעותיים שאנחנו מתמודדים איתם היום.

שמענו פרטים ושאלנו שאלות על האירוע שהולך לשנות את פני העיר. אנחנו מזמינים אתכם ליזום, ליצור ולשנות את ירושלים.

האירוע ביוזמת ארגון JLM Impact המורכב ממרכזי החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ועזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה.

13.12.20 - חדשנות למען קיימות. ולהיפך.

האמנם קיימות נמצאת היום בלב כל תעשייה, ובלב כל עשייה?

בפאנל ראינו את הממשק של תחום הקיימות עם התעשיות השונות, כולל הצלחות- ואתגרים. שמענו ולמדנו מהי תפיסת העולם של החברות בהקשר הקיימות ויחד אתכם ניסינו להעלות פתרונות אפשריים וחדשניים לאתגרים אלו.

בפאנל השתתפו שי ביאליק- מנהלת גלובלית קיימות ואתיקה בקבוצת שטראוס, מור חזן- המנהלת תכנית סטרטאפים וקיימות ב- Google ישראל, ענבר מרגוליס- יזמת בתחום הסביבה, ממקימי חברת Up To The Blue ויועצת אקולוגית בעמותת המידברן וגיל בלומפלד מנכ"ל Otarki- מיזם בתחום הקיימות אשר זכה למימון מ- Google.

האירוע הינו במסגרת קונספט StartUp Sunday והינו חלק מחודש הקיימות במרכז.

6.12.20 - מה הסיפור של הקריירה שלך?

סדנת Storytelling ושיפור מיומנות עמידה מול קהל

מטרת הסדנה הייתה הענקת ושיפור מיומנות עמידה מול קהל ו-storytelling, דרכם למדנו להעביר מסרים בצורה אפקטיבית שתחבר את הקהל אלינו, לרעיון, לארגון או למשימה שנבחר.

בסדנה עבדנו על ה"מה" ועל ה"איך". ב"מה" עבדנו על בנייה וחידוד המסר, על הנגשת מידע מורכב ועל יצירת החיבור הרגשי או האינטלקטואלי לקהל. עבדנו על השימוש בקשר עין ובקול וקילבנו כלים ליצירת אפקט התחלה וסיום משמעותיים .

צורת העבודה: השתמשנו בכלים לנוכחות בימתית מעולם התאטרון וה-storytelling , קיבלנו השראה משיטות העבודה של Ted. תרגלנו בזוגות ובקבוצה על מנת לקבל קהל ממשב והתאמנו במתן משוב בעצמנו.

קיבלנו במה להתנסות ותרגול במהלך המפגש, כך שהלימוד נעשה באופן יישומי ופרקטי ולא תיאורטי בלבד.

הסדנה הינה כחלק מקונספט StartUp Sunday SKILLZ שתכליתו להעניק לכם כלים ויכולות בדרך החתחתים התעסוקתית והעסקית.

הקונספט הינו פרי שותפות בין מרכז הקריירה ומרכז היזמות והחדשנות של האוניברסיטה העברית.

29.11.20 - האתגרים הגדולים בקיימות

מהי כלכלה מעגלית ומדוע היא המפתח לחדשנות , יזמות וקיימות?

בהרצאה דיברנו על האתגרים הגדולים הקיימים בעולם הקיימות, איפה הם נמצאים, איפה צריך חדשנות וכיצד כלכלה מעגלית היא המפתח לחדשנות ויזמות ולמציאת פתרונות חדשניים להתמודדות עם משבר האקלים.

את האירוע הוביל יאיר אנגל, מנכ"ל קיימא - מרכז לתכנון ועיצוב מקיים.

יאיר הוא מעצב תעשייתי ויועץ לאסטרטגיה וחדשנות מקיימת. הוא מנהל פרויקטי יזמות ירוקה של האיחוד האירופי והאו"ם, ומוביל פרויקטים על פי תפיסת 'מעריסה לעריסה' וכלכלה מעגלית בחברות, ארגונים, ממשל וחינוך.

האירוע התקיים במסגרת קונספט StartUp Sunday ופתח אירועי חודש הקיימות במרכז.


22.11.20 - קפה, ומעשה!

חדשנות ויזמות מתאוריה לתכל’ס, והכרזת הזוכים באתגר היצירתיות

איך אני יודעת אם הרעיון שלי חדשני? האם אפשר ללמוד איך להיות מחדש? מצאתי בעיה שאני רוצה לפתור, אבל איך מתחילים? איך רותמים את כוחה של הקהילה לטובת הרעיון? אלה רק חלק מהשאלות שפיצחנו יחד במפגש זה.

במהלך המפגש הכרנו את מושג החדשנות, ואת סוגי החדשנות הקיימים, למדנו איך אפשר לעודד חשיבה חדשנית בעזרת מתודולוגיות מחשבתיות, וכמובן- יישמנו.

את המפגש הובילה איילת כהן, סמנכ"לית Huji Innovate- המרכז ליזמות וחדשנות של האוניברסיטה העברית.

בסיום האירוע הכרזנו על הזוכים באתגר היצירתיות 2020- חושבים מחדש על קפה.

האירוע הינו במסגרת קונספט StartUp Sunday וחתם את אירועי שבוע היזמות העולמי באוניברסיטה העברית.


15.11.20-22.11.20 - שבוע היזמות העולמי הגיע לירושלים

שבוע היזמות העולמי התקיים השנה בין ה- 15-22 לחודש נובמבר, ואצלנו הוא היה בסימן יזמות מקומית ואוניברסיטאית מוצלחת!

אירועי השבוע העניקו BOOST של השראה וידע מאנשי אקדמיה, חוקרים, יזמים, מנהלים בכירים, מנהלי קהילות יזמות ועוד.

בואו נהיה ספציפיים:

15.11- "אני יזם? אני, יזם!"- הרצאת השף אסף גרניט המפורטת לעיל.

17.11- "יזמות למען קיימות" - איך שטראוס, פפסיקו ודנונה מקדמות יזמות בתחומי המזון והקיימות? אירוע בהובלת מועדון היזמות Facultech.

18.11- "יזמות בתחום המוח- אתגר בר פיצוח?"- מה עושים אחרי התואר? איך לפתח רעיון ולצאת לסטארט אפ? איזה טכנולוגיות נגישות כבר היום? 2 יזמים שיתפו אותנו בתהליך מרעיון למציאות בעולם הנוירו-טק. אירוע בהובלת מועדון היזמות Brainstorm.

22.11- "קפה- ומעשה! חדשנות ויזמות מתאוריה לתכל’ס- אירוע בהנחיית יותם זך, מנהל קהילות יזמות Huji Innovate.

באירוע הוכרזו הזוכים באתגר היצירתיות 2020!


15.11.20 - "אני יזם? אני, יזם"

פתיחה חגיגית של StartUp Sunday- עם השף אסף גרניט:

אסף גרניט. "שף"? "יזם"? ואם נוסיף "מסעדן" ומספר דו ספרתי של מסעדות? האג'נדה שלנו מתחילה להתבהר- בעינינו "יזם" אינו מקצוע אלא אופי, "מערכת שרירים" הכרחית להישרדותנו המקצועית והאישית בעולמנו המשתנה בקצב כה מהיר.

במקום לשכנע אתכם, הזמנו את אסף בעצמו לספר לנו על זאת ועוד, ובעיקר, כיצד תכונות אלה משרתות אותו בימים מאתגרים אלה, כשהמתכון איתו יצאנו לדרך בלתי רלבנטי בעליל. ומי שמכיר את הדובר יודע- היה תכלס, היה דוגרי, היה מעניין.


08.11.20 - יצירתיות מאפס למאה- סדנת חשיבה יצירתית

בתאריך זה קיימנו סדנה מעשית לפיתוח וחיזוק יצירתיות יישומית בהנחיית עידן לוי. בסדנה הוצגו כלים יעילים (וכיפיים) על מנת לתת למשתתפיה יתרון תחרותי בזכייה באתגר היצירתיות שלנו, ובחיים בכלל...

28.07.20 - סיום מחזור ב' של תכניות Demo-Day // OPEN

המחזור השני של תכניות OPEN לפיתוח מיזמים מגיע לקו הסיום וכולכם/ן מוזמנים/ות להצטרף אלינו ולהכיר את יזמי ומיזמי העתיד של האוניברסיטה העברית.


28.06.20 - הצד של המשקיע // אלדד תמיר, הכרישים

אלדד תמיר, שאתם בטח מכירים מתכנית הטלוויזיה "הכרישים", הוא גם כמובן המנכ"ל והבעלים של בית ההשקעות "תמיר פרישמן". במפגש זה אלדד נתן לנו הצצה לזווית ראייה אחרת ופחות מוכרת לנו - הצד של המשקיע. למדנו ממנו איך משקיעים חושבים ומקבלים החלטות, וקיבלנו טיפים מנצחים ליזמים בתחילת דרכם.


21.06.20 - בניית מותג אישי שעובד בשבילך // הדר סבג

במפגש זה הכרנו את הדר סבג. לאחר שירות צבאי בגל"צ, עבודה כמפיקה בחדשות 10 ותואר ראשון ביחב"ל ומדע המדינה מהאוניברסיטה העברית, הדר התקדמה במהירות לתפקידים בכירים בעולם השיווק - מנהלת אגף ההסברה והשיווק בעיריית ירושלים, מנהלת המותג והשיווק הגלובלי של Oracle, וכיום היא מנהלת השיווק הגלובלי של monday.com - וכל זה עוד לפני גיל 29. למדנו יחד מהדר איך לבנות את המותג שהוא אנחנו.

14.06.20 - מיינדסט של יזמים מצליחים: איך למצוא את ה-X פקטור שלך // אורי ארליך

אורי ארליך, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, העניקה לנו במפגש כלים שיסייעו במציאות ה-X פקטור של כל אחד ואחת מאיתנו: מהן חוזקות החותם שלנו, שימוש בכלים מעולמות הפסיכולוגיה החיובית ומדעי האושר, וגם - איך לגלות דווקא מהן החולשות שלנו וכיצד לנהל אותן במקום שינהלו אותנו.


07.06.20 - פאנל משקיעים וגיוס הון

הכנו פאנל משקיעים מיוחד בו הכרנו את אפשרויות ההשקעה במיזמים - במרחב הירושלמי, בישראל, ובכלל בעולם. למדנו גם איך לפנות למשקיעים פוטנציאליים בצורה שתהיה יעילה ותניב פירות, הכרנו את הצד של המשקיעים במשוואה והבנו איך לתעל אותו לטובתנו. בפאנל השתתפו גיא קצוביץ' (Fusion LA), סתיו ארז (Labs/02) וזקי ג'מאל (fresh.fund).


17.05.20 - האקינג לפרודוקטיביות: איך להספיק יותר - בפחות // אדם לזובסקי, קידמה אינוביישן

כדי להספיק הכל בעולם הנע בקצב מסחרר עלינו לשלוט היטב במיומנויות ניהול זמן, בשילוב כלים דיגיטליים מתאימים. בסדנה זו למדנו שיטות עבודה לצד כלים אשר יסייעו לנו להפיק את המיטב והמירב מהזמן שלנו – המשאב היקר ביותר שעומד לרשותנו.


10.05.20 - קהילות ברשת - למה זה טוב? // וובינר עם מייק זילברג

בוובינר עם מייק זילברג מחברת IS-CL, יועץ אסטרטגי ומומחה קהילות דיגיטליות, עברנו על הנקודות החשובות בדרך להבנת מהפיכת הקהילות הדיגיטליות: איך מתחילים לבנות את אבני היסוד של הקהילה, מהם סוגי הקהילות הדיגיטליות הקיימים סביבנו, איך למצוא ולזהות קהילות משמעותיות וכמובן - איך הופכים את הקהילה למנוע צמיחה עבור העסק או הארגון.


03.05.20 - StoryLiving - לחיות את המסר בכל אמצעי התקשורת // וובינר עם מילה פינקלשטיין

ארגז הכלים של עולם הסטוריטלינג, מאפשר לכם להתבונן באסטרטגיה השיווקית שלכם מנקודת מבט חדשה, לחשוב מחוץ לקופסא ולזהות נכסים ומוקדים נוספים דרכם תוכלו להמחיש את סיפור המותג שלכם ליצירת חוויה מקיפה. בוובינר למדנו איך לזקק את המסר ואת ערכי המותג, וכמובן איך להביא את אותו המסר ואותם ערכים לידי ביטוי בערוצי התקשורת השונים המקיפים אותנו.


26.04.20 - בניית אסטרטגיה עסקית מנצחת // וובינר עם יאיר פלד

רגע לפני שיוצאים עם רעיון החוצה או משיקים את המיזם הגדול הבא, כדאי לבנות תכנית עסקית איתנה ולדעת איך לעמוד בה. במציאות בה מיזמים רבים נכשלים בפרק הזמן הראשוני של הפעילות, תכנית אסטרטגית-עסקית היא המפתח להצלחה.


19.04.20 - איך להפוך רעיון ליוזמה בחמישה שלבים פשוטים? // וובינר עם Quatro

לפעמים פתרון פשוט נותן מענה טוב לבעיה גדולה. היום יום שלנו רוויי ברעיונות קטנים וגדולים שיכולים לפתור לנו בעיות, לייעל תהליכים או לשפר שירות. אבל בפועל, רוב הרעיונות האלו נשארים בגדר מחשבה ולא יוצאים לפועל. בסדנה הכרנו חמישה שלבים, שכל אחד ואחת יכולים להתחיל לבצע החל ממחר בבוקר, שיהפכו את הרעיון שלכם ליוזמה שאי אפשר לסרב לה.


13.04.20 - איך לספר רעיון? // וובינר עם מילה פינקלשטיין

פגשנו בוובינר את מילה פינקלשטיין, מומחית לסטוריטלינג והעברת מסרים.

למדנו ממילה איך להשתמש בסיפורים, מטאפורות ובהומור על מנת להניע אחרים לפעולה. עשינו את זה תוך ניתוח משותף של דוברים, פוליטיקאים וקומיקאים מוכרים וקיבלנו כלים פרקטיים שניתנים ליישום ביום יום.

02.04.20 - איך בונים סטארטאפ? כל השלבים בדרך למיזם // וובינר עם בן ווינר

איך סטארטאפים עובדים? מה השלבים שכל סטארטאפ עובר? מה צריך לדעת וממה צריך להיזהר?

בן ווינר, מנהל קרן הון הסיכון Jumpspeed Ventures הגיע לוובינר בנושא startup life cycle בתכנית OPEN X לפיתוח מיזמים טכנולוגיים ומבוססי מחקר, ולנו הייתה הזדמנות לקבל הצצה לעולם מרתק!


01.04.20 - Medical Startup Life Cycle // וובינר עם ד"ר שי מלצר

כל סטארטאפ עובר בדרך כמה שלבים במחזור החיים שלו. במפגש זה של תכנית OPEN Health הפתוח גם לקהל הרחב, למדנו איך נראה stratup life cycle בעולם הבריאות והרפואה, בוובינר מיוחד עם שי מלצר, מנכ"ל BioHouse.


29.03.20 - מי הרג את היצירתיות? // וובינר עם דפנה קוסידוי, חברת Quatro

במסגרת הסדנה תרגלנו חשיבה יצירתית, הבנו מהם הקיבעונות המחשבתיים הקיימים אצל כל אחד מאיתנו ועוצרים אותנו מלחשוב באופן חדשני ויצירתי, ואיך ניתן לשבור אותם על מנת לייצר פתרונות ישימים ובעלי ערך לאתגרים והצרכים היום-יומיים שלנו בכל מוצר, שירות או תהליך עבודה.

כשמציאות מדומה פוגשת את מציאות בית החולים // VR in the Medical World

מה קורה כשמציאות מדומה, VR, פוגשת את מציאות בית החולים?

נפגשנו לשיחה עם ישי פוטק, סגן נשיא של חברת XR-health, ושמענו ממנו על הפיתוחים והחידושים שיכולים לשנות את עולם הרפואה המוכר לנו.

מהמעבדה לסטארט-אפ // From the Lab to a Startup

מובילאיי, אקסליבריס, Future Meat, פפטיקום, BriefCam, Sol-Gel, Qlight וחברות רבות אחרות נולדו מתוך מחקר של חוקרים וחוקרות מהאוניברסיטה העברית. בהרצאה למדנו איך להפוך את המחקר שלכם/ן לסטארטאפ!

פרופ' שלמה מגדסי, חוקר ויזם, חלק מנסיונו האישי במעבר ממחקר לסטארטאפ. באירוע גם ערכנו היכרות עם תכניות היזמות של HUJI Innovate ושל Cornell Tech.

עושות קריירה // נשים בתעשיית ה- Agri/Food Tech

בחרתן ללמוד מדעי המזון, חקלאות, סביבה או מדעי החיים?

14 נשות קריירה מובילות מתעשיית ה-Agri / Food Tech הגיעו לפקולטה ברחובות לשתף בסיפורים האישיים שלהן, ונתנו טיפים לפיתוח קריירה במגוון תחומים - מקרנות הון סיכון דרך מגזר ציבורי ועד לאקדמיה, מחקר ופיתוח.

איך להפוך למפתחים הכי טובים בסביבה? // סדנא מיוחדת בשיתוף Lightricks

לפני שיוצאים לשוק העבודה, רצינו להבין איך לייצר יתרון יחסי על פני סטודנטים/ות אחרים/ות ולהפוך למתכנתים ולמפתחים הכי טובים שאפשר.

ברק יורש, מפתח וראש צוות ב-Lightricks הגיע אלינו כדי לספר על הדרך שלו ועל העבודה כמפתח. חוץ מזה, הוא נתן מלא טיפים וכלים שיעזרו לכם להפוך למפתחים הכי טובים בסביבה.


בית עם אפס פסולת // ביאה ג'ונסון בהרצאה

הבלוג שלה הפך לתנועה חברתית שסחפה עשרות אלפים ולספר בשם "Zero Waste Home" שתורגם ל-27 שפות והפך לרב מכר עולמי. ביאה ג'ונסון הגיעה לפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ברחובות כדי לספר על החוויה המשפחתית-האישית שלה עם מינימליזם, צמצום הצריכה, ומדיניות אפס-פסולת ביתית.


לאן היית רוצה להגיע? // הסיפור של moovit

יובב מידד, מנהל שיווק וצמיחה בחברת moovit, הגיע לקמפוס הר הצופים כדי לדבר על הדרך שלהם לפיתוח המוצר, איך בונים מודל עסקי נכון, מה אסטרטגיית הצמיחה של מוביט, ובכלל - לדבר קצת על האפליקציה שבלעדיה היינו נשארים לעד בלימבו של ההמתנה במנהרת האוטובוסים עד שקו 19 יגיע.


בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה // פתיחת שנה בקמפוס עין כרם

שמענו על המגמות בישראל ובעולם בתחום הבריאות הדיגיטלית והשימוש בBIG DATA.

יניב אלון, מנהל האקסלרטור Alpha Zone

שירה לב עמי, מייסדת ומנכ"לית SpringYa. בתפקידה הקודם, לב עמי הובילה את המעבר של מערכת הבריאות בישראל לעולם הדיגיטלי.


ממשלה חכמה // חדשנות במגזר הציבורי

פאנל ייחודי במסגרת שבוע היזמות העולמי בירושלים, שעסק בהיבטים של חדשנות ויזמות במגר הציבורי - האירוע עסק בנושאים כמו שיתוף ציבור בקבלת החלטות, פעילות ממשלתית בדיגיטל, שירותיות בעידן החדש, חדשנות בגיוס עובדים ועוד.


שבוע היזמות העולמי: שוק טק // פסטיבל חדשנות ירושלמי - 20.11.19

יזמות משתלטת על שוק מחנה-יהודה - פסטיבל החדשנות של ירושלים חזר לשוק! עשרות משתתפים הצטרפו אלינו לערב של חדשנות, יצירתיות, אוכל, משחקים ושינוי חברתי.

ארבעה לוקיישנים, 16 הרצאות וסדנאות, מרחבי התנסות בטכנולוגיה ומשחקים, ובסיום - מסיבה ירושלמית! חוץ מזה, חילקנו משקה ראשון חינם ל-200 הנרשמים/ות הראשונים/ות.


שבוע היזמות העולמי: טועמים יזמות // כל מה שרצית לדעת על חדשנות בחקלאות ומזון - 24.11.19 (קמפוס רחובות)

שמענו על האירועים המתוכננים לשנה הקרובה, על תכנית היזמות OPEN AgFood שתסייע לכם/ן להוציא רעיון אל הפועל ולהפוך את הידע מהתארים האקדמיים לפרקטיקה. בתכנית:

  • גיל הורסקי, מנהל שיווק וחדשנות, Mondelez

  • ד"ר דקלה מונטקיו, מנהלת השקעות ושותפויות, The Kitchen Hub

  • עדי וגמן, מייסדת ושותפה מנהלת בקרן AgriNation


מה שווה הרובוט הזה אם אנחנו לא יכולים לשלוט בו? מכונות חכמות פוגשות משפט אנושי - 25.11.19

בכנס, שנערך בתל אביב, דנו באתגרים של מפתחי טכנולוגיות בינה מלאכותית, של עסקים המטמיעים אותה במוצרים ובשירותים המוצעים לציבור, ושל רגולטורים האמונים על הפיקוח על מוצרים ושירותים כאלה.


כולם מדברים על דפוס תלת מימד, אבל לאן באמת זה הולך?

שמענו מומחים בתחום מדברים על רפואה, תחבורה ועל העתיד של תחומים נוספים בעולם הדפסת תלת מימד.


מחפש רשת: חיבור מדינות מתפתחות לטכנולוגיה מודרנית

29.5.2019 | אודיטוריום ע"ש ברברה מנדל, בניין מנדל, קמפוס הר הצופים

הגיע אלינו נציג חברת פייסבוק עומר גולדברג ובוגר תכנית גלוקאל נתנאל גוזלן-חפץ.

שמענו מהם על החוויות האישיות שלהם כמי שעוסקים בתחום ואיך מחברים מדינות מתפתחות

לטכנולוגיה מודרנית.

HUJI Hackathon

16-17.5.2019 | ביה"ס למדעי המחשב

נושא ההאקתון לשנת 2019 היה "חיי קהילה" - בקהילה מסוימת שאתם משתייכים אליה או מכירים מקרוב, יש בעיה שתרצו לפתור? זה הזמן להוציא את הרעיון לפועל!

THE FUTURE OF INDUSTRIAL MANUFACTURING

20.5.2019 | מרכז החדשנות והיזמות - HUJI Innovate

למדנו יחד על העתיד של תהליך הייצור התעשייתי, הדפסת תלת מימד, וההזדמנויות שהתחום פותח בפני מיזמים חדשים.

מחשב מסלול מחדש

26.3.2019 | 18:00- 20:00 | ביה"ס למדעי המחשב

אירוע ההשקה של מרכז החדשנות והיזמות באוניברסיטה העברית עם אורי לוין, מייסד Waze.

The Top 5 Things Every CEO Should Know About Dealing With the Board

March 31, 2019 | 18:30- 20:30 | HUJI-Innovate offices

Hebrew University of Jerusalem


פגוש את היזם: זאב פרבמן, מייסד Lightricks

3.4.2019 | 18:00- 20:00 | משרדי HUJI-Innovate

איך בניתי את זה? אירוע בשיתוף Fresh.Fund - שיחה פתוחה עם זאב פרבמן, מייסד Lightricks על הדרך מהאקדמיה להקמת חברה.


כשתוכנה פוגשת חקלאות - פאנל יזמות

3.4.2019 | 18:00- 20:00 | הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה

5 סטארטאפים מצליחים בתחום החקלאות המדייקת באו לספר על הדרך המקצועית שלהם. האירוע בשיתוף Facultech, מועדון היזמות בפקולטה לחקלאות, וארגון- WheatME.


28.07.20 - סיום מחזור ב' של תכניות Demo-Day // OPEN

המחזור השני של תכניות OPEN לפיתוח מיזמים הגיע לקו הסיום, יחד הכרנו את יזמי ומיזמי העתיד של האוניברסיטה העברית.