על המרכז

מי אנחנו?

HUJI-Innovate, מרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית, הוקם ב-2018 במטרה לעודד תרבות יזמית בקרב הקהילה האקדמית בירושלים.

כדי להצליח בעולם הדינאמי והמשתנה בו אנו חיים, על כל אחד מאיתנו להיות פרו-אקטיבי ולחשוב מחוץ לקופסא. אנחנו מאמינים שקיימת רוח יזמית בכל סטודנטית וסטודנט שיכולה להתבטא במגוון דרכים, ולכן אנו פועלים לספק כלים ומיומנויות מעולם היזמות באמצעות שלושה אפיקי פעולה משלימים – בינוי קהילה יזמית, תוכניות חוץ-אקדמיות וחטיבת קורסים אקדמיים – שיחד מייצרים נקודת מפגש בין העולם האקדמי לבין עולם היזמות והחדשנות. המרכז מספק מרחב, ידע וכלים מקצועיים במטרה לסייע לקהילת האוניברסיטה בהתמודדות עם אתגרים אלו.

מתוך האמונה שהפוטנציאל ליזמות קיים אצל כולם, החלטנו ליצור מסגרת שתעורר את הסקרנות ואת היצירתיות של המשתתפים ותאפשר להם להתנסות ולהתפתח בצורה מכוונת ובליווי של גורמים מקצועיים. המרכז פועל למען סטודנטים, בוגרים וסגל מכל הדיסציפלינות, גם מי שלא נכנס במבט ראשון למשבצת של "יזם", ושואף לספק כלים קריטיים להתקדמות בעולם העבודה של היום – חשיבה אנליטית, יצירתיות, פיתוח פתרונות, עמידה מול קהל ועוד. בין אם יש לך נסיון בתחום היזמות ובין אם לא, אם יש לך רעיון למיזם ואם לא – יש לך מקום אצלנו במרכז.

מה הבעיה שלך?

העולם משתנה בקצב מהיר מאי פעם, אך הבעיות הגדולות שמעסיקות אותנו עדיין קיימות: אי-שוויון, ביטחון, פרטיות, איכות הסביבה, בריאות, כלכלה ועוד. אנחנו רוצים לתת בידכם את הכלים הנדרשים לעשות שינוי בתחום שמעסיק אתכם – מתחום הרפואה והטכנולוגיה דרך יוזמות חברתיות ופיתוחים חקלאיים. תוכניות היזמות שלנו מלוות אתכם בכל התהליך של פיתוח יוזמה, החל משלב הרעיון דרך בניית המודל העסקי, פיתוח מוצר, תהליכי שיווק, גיוס כספים וניהול חברה, ועד להצגה מול משקיעים מהתעשייה. השאיפה שלנו היא שתצאו מתוכניות היזמות של המרכז עם תחילתו של מיזם ועם הכישורים הנדרשים ללכת איתו הלאה, ושתיצרו קשרים עם סטודנטים יזמיים אחרים ועם קהילת היזמות הירושלמית.